Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Under 15 Douglas 3 14 Nov 20
21 Nov 20
Jan Juc/Anglesea
104 F Bilston 60*  
def Highton/Newcomb & District
74  W Cook 2/5 X Montgomery 2/9
Bob Pettit Reserve, Jan Juc 
Under 13 Beaumont 4 21 Nov 20 Lara Bell
50  H Emerson 2/1 J Wilde 2/4 O Mitrevski 2/8
def by Highton
2/159 H Emerson 26  
Lara Reserve (Lara Reserve 3) 
Under 11 Hauenstein 3 20 Nov 20 East Belmont Eggleton
v Highton Jamieson
Winter Reserve (Winter Reserve 2) 
Under 11 Hauenstein 3 20 Nov 20 Grovedale Clark
v Highton Bone
Grovedale Secondary College 
Under 11 Hauenstein 3 20 Nov 20 Modewarre Cameron
v Highton Wood
Mt Moriac Recreation Reserve (Synthetic) 
Under 11 Hauenstein 3 20 Nov 20 Highton Caldow
v Grovedale Van Halen
McDonald Reserve (Belmont) (McDonald Reserve 2) 
Division 1 1sts 4 21 Nov 20 Leopold
152 J Vallelonga 53  JB Larkin 4/19 MJ Lanigan 2/25 H Murrell 2/46
def by Highton
9/227(cc) JB Larkin 111 L Campbell 33 B Somers 31  B Horne 5/51 AC Vine 2/26
Leopold Memorial Park (Community Oval No. 1) 
Division 1 3rds 4 21 Nov 20 Leopold
41  L Clifford 7/8 JR Brook 2/25
def by Highton
0/43 NL Pearce 25*  
Leopold Memorial Park (Leopold Memorial Park No. 2) 
Division 1 2nds 4 21 Nov 20 Highton
9/160(cc) C Bampfield 68 KK Pathan 27  J Le Maistre 3/35 C Aston 2/29 D Barmby 2/32
def by Leopold
6/162 LM Philp 44* S Burrowes 32 C Aston 28 D Barmby 28*  S Bone 3/14
McDonald Reserve No 1 (Belmont)  
Division 1 4ths 4 21 Nov 20 Highton
9/216(cc) G Greenhalgh 67 K Gretgrix 63  H Wall 3/47 M Allan 3/50
def Leopold
146 M Barmby 37 B Ryan 36 N James 32  J Riggs 4/35 F Ahmed 2/17 M Radoslav 2/26
McDonald Reserve No 2 (Belmont) 
BWCC South Division 4 22 Nov 20 Highton
4/137(cc) MO Quinn 37*  S Naylor 2/27
def Geelong West Spence
38  MO Quinn 3/3 E Castle 2/9
McDonald Reserve No 2 (Belmont) 
One Day Central (50) Group 1 2 14 Nov 20 Highton
9/173(cc) S Topouzakis 67* J Jahn 34*  C McGrath 3/19 A Levick 3/47
def Newtown & Chilwell
9/163(cc) M Suvoltos 38  J O'Brien 2/10
Mt Duneed Reserve 
One Day South (100) 3 21 Nov 20 Alexander Thomson
110 LE Pretlove 28  S Sim 4/28 J O'Brien 2/9 J Jahn 2/16
def by Highton Cricket Club
7/171(cc) T Stokes 42 J O'Brien 42* S Topouzakis 36  C Gillett 3/43 H Whyte 2/29
South Barwon Reserve (Oval 3) 
One Day Central (50) Group 2 3 21 Nov 20 Highton
61  T Doran 3/8 D Barmby 3/11 A Castle 2/13 N Wray 2/24
def by Leopold
7/191(cc) M Heenan 46 N Wray 43 T Doran 33*  J Lindros 3/20 W Hutchinson 2/21
Tim Hill Reserve 
One Day South (50) Group 1 3 21 Nov 20 Highton
6/217(cc) M Stephens 50* T Kenneally 37 C Stevens 36*  B Caldow 3/43 P Fieldew 2/23
def South Barwon
8/166(cc) D Koliba 50* B Caldow 36  H Ijaz 3/16 L Haynes 2/24 C Stevens 2/43
Mt Duneed Reserve 
One Day South (50) Group 2 3 21 Nov 20 Waurn Ponds-Deakin
4/132 T Sudholz 50*  B Hassett 2/44
def Highton
126 B Hassett 28  M Leitch 3/12 MG McPherson 3/24 T Sudholz 2/18
Deakin University (Lakeside Oval)